Oxonmoot 2021 w formie hybrydowej

Tolkien Society przygotowuje kolejną edycję Oxonmootu, jednej ze swoich czołowych imprez. Odbędzie się od 2 do 5 września w trybie hybrydowym: w St. Anne’s College w Oxfordzie oraz online.

W zeszłym roku, z powodu pandemii COVID-19, Oxonmoot nie mógł odbyć się w klasycznej formie, dlatego zaproponowano Oxonmoot online. W tym roku uznano, że jest szansa na spotkanie na miejscu w Oxfordzie. Jednocześnie doświadczenia z wersji Internetowej pokazały, że jest mnóstwo osób z całego świata, chętnych do udziału w wydarzeniu, dla których dotarcie do Oxfordu jest zbyt kosztowne i problematyczne. Dlatego postawiono w tym roku na wariant hybrydowy.

Jednym z punktów programu, dostępnym na miejscu i w sieci, będą rozmaite wykłady, których listę dziś ujawniono. Wśród zaproponowanych tematów znajdą się rozważania o naturze światła Śródziemia – fala czy cząsteczki, o nazwach na kartach „Gospodarza Gilesa z Ham”, o chrześcijańskich figurach w „Sir Orfeo” i „The Lay of Leithian” czy o anarchistycznych korzeniach Toma Bombadila. Pełną listę można znaleźć na stronie https://www.tolkiensociety.org/2021/07/oxonmoot-talks-papers-programme/.

Poza wykładami, zaplanowano takie wydarzenia jak Maskarada, odczyty poezji, quizy, pokaz prac artystycznych (zarówno na miejscu jak i online) czy ceremonia Enyalië, czyli wizyta na grobie Johna i Edith Tolkienów.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest płatne, nawet przy wariancie online. Tolkien Society przewidziało zniżki dla swoich członków oraz pewną pulę tańszych wejściówek online dla osób w trudniejszej sytuacji finansowej (do indywidualnego rozpatrzenia przez organizatorów). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wdrożenia pewnych form obostrzeń sanitarnych, jeżeli wymagać będą tego lokalne przepisy. Uczestnicy online będą mieć dostęp do nagrań z wydarzenia.

Brytyjskie Tolkien Society organizuje Oxonmoot, swój coroczny zjazd, w okolicach 22 września już od 1974 roku i jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu tej instytucji. Nazwa jest zbitką słów moot, oznaczającego spotkanie w języku staroangielskim (i użytego przez Tolkiena na określenie wiecu entów: entmoot) i Oxonium będącego łacińską nazwą Oksfordu. Datę wybrano ze względu na przypadające tego dnia urodziny Bilba i Froda Bagginsów. Co roku około 200 fanów twórczości Profesora zjeżdżało się w Oksfordzie, by wspólnie bawić się, słuchać wykładów o dziełach ich ulubionego pisarza, dzielić się własną twórczością czy odwiedzić grób Tolkiena na cmentarzu Wolvercote.

Źródła: https://www.tolkiensociety.org/events/oxonmoot-2021/

Jedna uwaga do wpisu “Oxonmoot 2021 w formie hybrydowej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.