Lipcowe spotkanie Parmadilich w Katowicach

Parmadili zapraszają w sobotę, 10 lipca, na kolejne spotkanie. Będzie mieć formę hybrydową: w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki, z transmisją online. Hasło spotkania to: „Kobiety w Śródziemiu”.

Poprzednie, czerwcowe spotkanie, skupiło się na rozważaniach o literackiej charakterystyce Sarumana (oraz kilku innych postaci): romantyk czy pozytywista? Odbyła się też dyskusja co te dwa typy właściwie oznaczają i jak były postrzegane w różnych czasach oraz kulturach. Poruszono też inne tematy około-tolkienowskie, jak wizerunek kota w Śródziemiu i średniowieczu.

Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę, 10 lipca, na godzinę 11:00. Wybrany temat to „Kobiety w Śródziemiu”. Odbędzie się w siedzibie Śląskiego Klubu Fantastyki, w Katowicach przy ulicy A. Górnika 5. Będzie też transmitowane na pomocą platformy Jitsi, pod adresem http://meet.jit.si/ParmadiliSKF. Wystarczy w czasie spotkania kliknąć na link, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Parmadili (w quenyi „miłośnicy ksiąg”) to nazwa Sekcji Tolkienowskiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Jest to jedna z najdłużej działających polskich grup zrzeszających fanów twórczości Profesora. Powstała w 1985 roku, choć działalność około-tolkienowska odbywała się w Klubie już wcześniej. Ich działalność to m.in. comiesięczne spotkania tolkienowskie w Katowicach, które były czasowo zawieszone ze względu na pandemię COVID-19. Od marca 2021 spotkania odbywają się za pośrednictwem Internetu.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/338533491008127.

Źródło: http://elendili.pl/viewtopic.php?p=168914#168914

Jedna uwaga do wpisu “Lipcowe spotkanie Parmadilich w Katowicach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.