Program seminarium Tolkien Society i odpowiedź Society of Tolkien

Tolkien Society zaplanowało swoje coroczne seminarium, pod hasłem „Tolkien i różnorodność”, na 3 i 4 lipca 2021. Kilka dni temu ogłoszono pełen program wydarzenia. Niejako w odpowiedzi, na ten sam termin, swoje webinarium ogłosiło Society of Tolkien.

Zgodnie z zapowiedzią z lutego, coroczne seminarium Tolkien Society odbędzie się w tym roku za pośrednictwem sieci. Do kwietnia trwała zbiórka prac na temat szeroko pojętej różnorodności w dziełach Tolkiena. Niedawno ogłoszono pełen program seminarium. Wykłady poruszą takie tematy jak: rzeczywistości transpłciowe we Władcy Pierścieni; rdzenność, tożsamość i antyrasizm Lossothów; kasty we „Władcy Pierścieni” w kontekście tłumaczeń na język chiński czy ilustracje w wydaniach książek Tolkiena z bloku wschodniego. Pełen program można znaleźć na stronie: https://www.tolkiensociety.org/events/tolkien-society-summer-seminar/.

Seminarium dostępne będzie na platformie Zoom, nadawane będzie też na żywo za pośrednictwem YouTube’a.

Temat seminarium oraz część zgłoszonych tematów wywołały głosy sprzeciwu wśród fanów zwracających uwagę na katolickie korzenie Śródziemia. Jedną z odpowiedzi na seminarium Tolkien Society zdaje się być webinarium zaplanowane na 3 lipca przez Society of Tolkien. Pod tą nazwą kryje się Danger Casey, fan Tolkiena z Teksasu. Ogłosił zbiórkę referatów na to wydarzenie. Nie ma jednego hasła przewodniego, pula proponowanych tematów jest szeroka. Jedyne zastrzeżenia to, że prelekcja nie może dotyczyć tematów nie uwzględnionych w dziełach Tolkiena, czarnej mowy Mordoru i „ogólnej głupoty”. Więcej o wydarzeniu Society of Tolkien można przeczytać na stronie https://societyoftolkien.org/.

Jedna uwaga do wpisu “Program seminarium Tolkien Society i odpowiedź Society of Tolkien

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.