XXII Tolk-Folk: Zabawa z dawna oczekiwana

Stowarzyszenie Tolkienowskie „Wieża” poinformowało, że tegoroczny Tolk-Folk, po roku przerwy, odbędzie się w trybie stacjonarnym w Bielawie. Impreza zaplanowana jest na termin 8-11 lipca, tematem tej edycji będzie „Zabawa z dawna oczekiwana”.

Pierwotnie XXII edycja Tolk-Folku miała odbyć się w lipcu zeszłego roku, pod hasłem „Ostatni Marsz”. Z powodu pandemii została przesunięta na 2021 rok. Organizatorzy dalej biorą pod uwagę sytuację epidemiczną i liczą się z możliwą kolejną zmianą planów, jednak o ile sytuacja prawna się nie zmieni, impreza ma się odbyć. Trzeba liczyć się z tym, że liczba uczestników będzie ograniczona, również brane pod uwagę będą szczepienia.

Czas trwania Tolk-Folku został skrócony do czterech dni, od czwartku do niedzieli. Zmieniono również temat. Entowie nie zostaną jednak zapomniani, a przesunięci na kolejny rok, by przygotowanych atrakcji mogło doświadczyć jak najwięcej osób. „Zabawa z dawna oczekiwana” ma być luźnym spotkaniem, odreagowaniem trudów ostatniego roku.

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku część punktów programu ma być przygotowanych przez uczestników. Możliwość zgłaszania chęci prowadzenia wydarzenia ma wystartować w najbliższych dniach.

Tolk-Folk jest jedną z najstarszych polskich plenerowych imprez tolkienowskich, odbywa się od 1997 roku. Odbywa się w Bielawie, u podnóża Gór Sowich. Oprócz tworzenia fanom twórczości Tolkiena okazji do spotkania się, oferuje liczne atrakcje – prelekcje, warsztaty czy konkursy. Wielu edycjom towarzyszyła inscenizacja bitew lub wydarzeń z kart dziejów Śródziemia.

Źródło: http://tolk-folk.pl/2021/06/01/xxii-tolk-folk-informacje-organizacyjne/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.