Majowe spotkanie Parmadilich online

Parmadili zapraszają w sobotę, 22 maja, na kolejne spotkanie online. Przewidziany temat to historie alternatywne w Śródziemiu.

Poprzednie, kwietniowe spotkanie, dotyczyło podróży po Śródziemiu. Omówiono nie tylko środki transportu czy możliwości noclegu, ale też motywację do podróży wśród ludów Śródziemia. Poruszono też takie tematy jak Dzień Czytania Tolkiena czy rosyjska ekranizacja „Drużyny Pierścienia”.

Kolejne spotkanie zaplanowano na sobotę, 22 maja, na godzinę 18:00. Głównym tematem mają alternatywne wersje wydarzeń, np. czy Bilbo byłby w stanie dotrzeć z Pierścieniem do Góry Przeznaczenia lub jak skończyłoby się przejęcie Pierścienia przez Boromira. Spotkanie odbędzie się na platformie Jitsi, pod adresem http://meet.jit.si/ParmadiliSKF. Wystarczy w czasie spotkania kliknąć na link, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Parmadili (w quenyi „miłośnicy ksiąg”) to nazwa Sekcji Tolkienowskiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Jest to jedna z najdłużej działających polskich grup zrzeszających fanów twórczości Profesora. Powstała w 1985 roku, choć działalność około-tolkienowska odbywała się w Klubie już wcześniej. Ich działalność to m.in. comiesięczne spotkania tolkienowskie w Katowicach – czasowo zawieszone ze względu na pandemię COVID-19. Od marca 2021 spotkania odbywają się za pośrednictwem Internetu.

Źródła:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.