„Write English with Cirth” na Kickstarterze

Na Kickstarterze trwa zbiórka na wydruk książki Fiony Jallings „Write English with Cirth” , będącej podręcznikiem pisma Cirth do zapisu języka angielskiego. Zbiórka potrwa do 5 maja.

Fiona Jallings jest miłośniczką języków i pism Tolkiena od 19 lat. Prowadzi stronę internetową https://realelvish.net, poświęconą językom elfickim. Ma też na swoim koncie dwie książki „A Fan’s Guide to Neo-Sindarin” i „Write English with Tengwar”. W nowej publikacji autorka zajmie się zapisywaniem języka angielskiego za pomocą alfabetu Cirth, zwanego runami.

W podręczniku, poza samym pokazaniem run i odpowiadających im głosek, oraz ćwiczeniami zapisu, znajdzie się historia tego systemu pisma. Instrukcja zapisu uwzględni także kolejność stawiania kresek.

Zbiórka potrwa do 5 maja, do godziny 21:26. Próg ufundowania, ustawiony na 600 dolarów, został już przekroczony, w chwili pisania zebrana kwota zbliża się do 1000 dolarów. Przekroczenie jej pozwoli Fionie przygotować wersję elektroniczną podręcznika. Z kolei przekroczenie progu 2000 dolarów oznacza przygotowanie nowego wydania „Write English with Tengwar”. Zbiórkę można znaleźć pod adresem https://www.kickstarter.com/projects/realelvish/write-english-with-cirth.

W uniwersum stworzonym przez Tolkiena autorem alfabetu Cirth jest elf Daeron. U elfów nie stał się popularnym systemem zapisu, na znacznie szerszą skalę stosowano tengwar stworzony przez Fëanora. Cirth został jednak zaadaptowany i rozwinięty przez krasnoludy, gdyż forma znaków pozwalała na łatwe ich wykuwanie w kamieniu.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/realelvish/write-english-with-cirth?fbclid=IwAR24BFrMyAuFSWofFUJQDIDeWIaazR33ll_RYiKN1CmkLwqYoMln0YTLNyQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.