Archiwum „Mallornów” otwarte

Od wczoraj Mallorn, jedno z czasopism wydawanych przez Tolkien Society, ma własną stronę internetową. Wszystkie numery od 1970 roku, z wyjątkiem dwóch ostatnich, są na niej publicznie dostępne.

Tolkien Society wydaje Mallorn od 1970 roku, od tego czasu ukazało się sześćdziesiąt jeden numerów. Obok drugiego czasopisma, Amon Hen, to właśnie Mallorn jest uznawany za bardziej naukowy, a publikowane w nim artykuły przechodzą proces recenzji. Poza tekstami naukowymi, w piśmie znajdują się też krótsze teksty, recenzje czy grafiki fanów. Czasopismo ukazuje się średnio raz w roku. Członkowie Tolkien Society otrzymują fizyczny egzemplarz czasopisma oraz dostęp do wersji cyfrowej.

Wraz z uruchomieniem strony internetowej Mallornu oraz otworzeniem archiwów, wszystkie, poza najnowszymi dwoma numerami, są możliwe do pobrania za darmo w formacie PDF. Najnowsze numery będą przez okres dwóch lat od publikacji dostępne tylko dla członków Tolkien Society, po tym czasie zostaną dodane do otwartego archiwum.

Adres strony czasopisma to: https://journals.tolkiensociety.org/mallorn.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.