Wykład Verlyn Flieger na walnym zebraniu Tolkien Society

Po zaplanowanym na sobotę walnym zebraniu Tolkien Society, odbywającym się w tym roku online, odbędzie się wykład Verlyn Flieger, zatytułowany „Waiting for Earendel” („Czekając na Earendela”). Dostępny będzie do obejrzenia dla szerokiej publiki.

Każdego roku Tolkien Society gromadziło się w kwietniu na walnym zebraniu, w ramach którego podsumowywało rok poprzedni, wybierało zarząd, ogłaszało laureatów Tolkien Society Award oraz planowało rok następny. Po zebraniu następowała uroczysta kolacja, po której przemawiał wybrany gość honorowy, czy to w formie wykładu, czy w formie prezentacji. W ubiegłych latach ten zaszczyt spotkał m.in. Christophera Tolkiena, Briana Sibleya, Priscillę Tolkien czy Alana Lee. W tym roku kolacja nie odbędzie się, a wykład transmitowany będzie za pośrednictwem Internetu. Mówcą honorowym wybrano Verlyn Flieger.

Verlyn Flieger jest specjalistką z zakresu mitologi porównawczej. Do 2012 roku wykładała na Univerytecie Maryland, kiedy to przeszła na emeryturę i rozpoczęła nauczanie mitów arturiańskich na Signum University. Wśród jej prac znajdują się „Splintered Light”, „Interrupted Music” czy „A Question of Time”. Razem z Carlem Hostetterem napisała „Tolkien’s Legendarium”. Powierzono jej redakcję takich prac Tolkiena jak „Kowal z Podlesia Większego”, „Opowieść o Kullervo” czy „The Lay of Aotrou and Itroun”. Jest współredaktorką „Tolkien Studies: An Annual Scholarly Review” od czasu założenia tego pisma. Verlyn Flieger pisze również opowiadania fantasy.

Wykład rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego. Członkowie Tolkien Society będą mogli uczestniczyć za pośrednictwem platformy Zoom, dla pozostałych dostępna będzie transmisja na Facebooku and YouTubie.

Tolkien Society to jedna z najważniejszych organizacji tolkienowskich na świecie. Została założona w 1969 roku przy aprobacie J.R.R. Tolkiena, który został jej prezesem. Formalnie pełni tę funkcję do dziś, a jego córka, Priscilla, jest wice-prezesem. TS jest zarejestrowaną organizacją charytatywną, stawiającą sobie za cel promowanie wiedzy o życiu i twórczości Profesora Tolkiena.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/2021/04/tolkien-society-annual-guest-speaker-verlyn-flieger/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.