Wojna o Pierścień: Królowie Śródziemia

Wydawnictwo Galakta zapowiedziało, że wyda po polsku trzecie rozszerzenie do gry planszowej „Wojna o Pierścień”, zatytułowane „Królowie Śródziemia”. Data nie została jeszcze ogłoszona.

Okazją do ujawnienia planów wydawniczych był niedawny Dzień Czytania Tolkiena. Zgodnie z zapowiedzią, najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie postaci władców, takich Théoden, Denethor, Dain, Brand i Thranduil, łącznie z mechaniką wykorzystywania słabości królów przez Saurona. Pojawią się nowe jednostki dla grającego Cieniem. Rozbudowane też zostaną oblężenia twierdz – dodane zostaną machiny oblężnicze oraz nowe zasady gry.

Poza tymi ogólnymi informacjami, nie podano na razie żadnej daty, kiedy można się spodziewać rozszerzenia. Również wydawnictwo Ares, wydawca oryginalnej gry, w swoim planie wydawniczym nie uwzględnia rozszerzenia pod żadną konkretniejszą datą. Pierwsze informacje o „Królach Śródziemia” zaczęły się pojawiać na początku zeszłego roku.

Gra planszowa „Wojna o Pierścień” Roberto Di Meglio, Marco Maggi i Francesco Nepitello pozwala graczom pokierować Wolnymi Ludami Śródziemia lub Sauronem. Celem graczy jest albo osiągnąć zwycięstwo militarne, albo doprowadzić Froda do Góry Przeznaczenia (grając siłami Dobra) lub doprowadzić do zawładnięcia Pierścienia nad Powiernikiem (grając siłami Zła). Gra ukazała się w 2004 roku, z drugą edycją w 2012. Pojawiły się dwa dodatki, wprowadzające nowe jednostki i mechaniki: „Wojownicy Śródziemia” i „Panowie Śródziemia”. W Polsce grę wydaje Galakta.

Źródło: http://galakta.pl/wojna-o-pierscien-krolowie-podziemia-zapowiedz/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.