Obchody Dnia Czytania Tolkiena zamykamy listą wydarzeń, o których nie zdążyliśmy napisać przed 25 marca. W czytaniu udział wzięli także Parmadili, MBP w Rawie Mazowieckiej ze stowarzyszeniem Topory, MBP w Świdniku, Królestwo Bez Kresu i Wilk który jest.
Parmadili, czyli sekcja Tolkienowska Śląskiego Klubu Fantastyki, zamieściła na swoim profilu Facebookowym fragmenty czytanie przez członków sekcji, wśród nich Pauliny Braiter-Ziemkiewicz i Agnieszki Sylwanowicz, tłumaczek dzieł Tolkiena. Fragmenty można odsłuchać na stronie: https://www.facebook.com/parmadili.skf/.
Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej razem ze stowarzyszeniem Topory przygotowały panel dyskusyjny, zatytułowany „Nasza droga do Śródziemia, czyli o tym, jak twórczość Tolkiena wpłynęła na nasze życie”. Odbył się na platformie Discord, w dyskusji wzięli udział: Radosław Kot – tłumacz dzieł Tolkiena, Zbigniew Pacho, Anna Traut-Seliga i Hubert „Jankoś” Jankowski. Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/199176658677149/
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku przygotowała nagrania tekstów Tolkiena w wykonaniu bibliotekarzy. Do akcji włączyli się też czytelnicy. Nagrania dostępne są na Facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/224441632714060/?active_tab=discussion
W akcji wzięła też udział herberciarnia (czyli herbaciarnia poświęcona Zbigniewowi Herbertowi) Królestwo Bez Kresu. Czytanie miało postać streama. Można go obejrzeć pod adresem na stronie: https://www.facebook.com/herberciarnia.
Ostatni na liście jest Wilk który jest, autor opowiadań fantasy i science-fiction. Oprócz promowania wydarzenia Tolkien Society, przygotował też własne nagranie rozdziału „Droga do Isengardu”, można je obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/WilkKtoryJest/videos/440954370321135.
Na tym, jeżeli w najbliższych dniach nie ujawnione zostaną jakieś szczególne rezultaty czytań, kończymy Dzień Czytania Tolkiena 2021. Zapraszamy za rok.