Oficjalny kalendarz tolkienowski 2022

Wydawnictwo HarperCollins ujawniło kalendarz, który przygotowuje na 2022 rok. Ozdobią go ilustracje Teda Nasmitha, tematem przewodnim będzie „Silmarillion”. Kalendarz ukaże się 22 lipca tego roku.

Kalendarz będzie zawierał 12 kolorowych ilustracji artysty, z czego część będzie nowa i dostępna wyłącznie w tej publikacji. Liczyć będzie 34 strony, można więc też spodziewać się dodatkowych ilustracji i szkiców. Pojawią się ilustracje z wydarzeń sięgających od Pierwszej Ery, przez Drugą Erę, wzrost potęgi Saurona, aż po Wojnę o Pierścień. Przedmowę napisał Brian Sibley.

Kalendarze tolkienowskie, czasami dodatkowo określane jako „oficjalne”, to kalendarze wydawane przez wydawców dzieł Tolkiena w Anglii i Stanach. Pierwszy z nich ukazał się 1973 w Ameryce, nakładem Ballantine Books. Pierwszy raz w Anglii pokazał się w 1974 roku, nakładem wydawnictwa George Allen and Unwin. Początkowo były to niezależne publikacje, od 1994 na obu rynkach pojawia się jedna wersja, przygotowywana przez wydawnictwo HarperCollins.

Ted Nasmith, pochodzący z Kanady, jest jednym z czołowych ilustratorów dzieł Tolkiena. W 1972 roku korespondował z Tolkienem, przesyłając zdjęcia swoich prac. Jego ilustracje ozdobiły wiele książek, m.in. tegoroczne wydanie „Silmarillionu” czy wcześniejsze edycje kalendarzy.

Źródło: https://harpercollins.co.uk/products/tolkien-calendar-2022-jrr-tolkien

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.