Zmiany w kampanii Projektu Northmoor

Po trzech miesiącach zbiórki na zakup oksfordzkiego domu Tolkiena udało się zebrać około 17% wymaganej kwoty. Organizatorzy tymczasowo zawieszają akcję, dalej prowadząc negocjacje z partnerami. Jest też alternatywna lokalizacja dla kursów literackich.

W najnowszym komunikacie na stronie Project Northmoor, organizatorzy informują, że choć zbiórka nie przyniosła odpowiednich rezultatów, nie zaprzestają starań. Obecnie szansą ma być udział w show telewizyjnym pokazującym remonty domów. Trwają negocjacje ze stacją telewizyjną ze Stanów Zjednoczonych (nie podano szczegółów). Do czasu ich zakończenia, zbiórka w poprzedniej postaci jest zatrzymana. Zostanie wznowiona, jeżeli rozmowy ze stacją telewizyjną przyniosą odpowiednie efekty. Jeżeli nie, organizacja skontaktuje się indywidualnie z darczyńcami.

Jednocześnie udało się znaleźć alternatywną lokalizację, w której już zapowiedziane kursy literackie mogą się odbyć. Jest położona w centrum Oksfordu, będąc dobrą bazą do odwiedzenia miejsc związanych z Tolkienem. Pierwszy kurs online wystartuje 20 kwietnia. Czterech ekspertów przez sześć tygodni przekaże wiedzę o Tolkienie, różnorodności w literaturze fantasy, procesie redakcji i historii folkloru i baśni. Dalej istniej możliwość wspierania działalności Project Northmoor w takiej postaci.

Na początku grudnia organizacja Project Northmoor ogłosiła, że zbiera fundusze za zakupienie domu przy Northmoor Road 20 w Oksfordzie, w którym w latach 1930-1947 profesor Tolkien mieszkał razem z rodziną. Ma tam powstać centrum literackie poświęcone Tolkienowi. Cel pieniężny, jaki postawiono, to 4,5 miliona funtów, z czego 4 miliony to sam zakup domu, reszta przeznaczona jest na remont. W promocję akcji zaangażowali się m.in. aktorzy z filmów Petera Jacksona: Ian McKellen (Gandalf), Martin Freeman (Bilbo w „Hobbicie”), John Rhys-Davies (Gimli). Część kwoty miała być zebrana na Kickstarterze, nie udało się jednak osiągnąć celu zbiórki.

Project Northmoor to zarejestrowana w Anglii organizacja charytatywna, która powstała specjalnie w celu zakupu domu Tolkiena. Jej przewodniczącą jest pisarka Julia Golding. Organizacja wspierana jest w Stanach Zjednoczonych przez Briana i Frances Boydów.

Źródło: https://www.projectnorthmoor.org/donate

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.