Kolekcja muzealnych rozmiarów na sprzedaż

Fan Tolkiena ze Szwajcarii postanowił sprzedać swoją zbieraną przez 17 lat kolekcję replik uzbrojenia w skali 1:1 z filmów „Władca Pierścieni” i „Hobbit”. Zestaw 85 przedmiotów można nabyć na platformie eBay za 1,7 milionów dolarów.

Zgodnie z opisem oferty, wszystkie przedmioty zakupiono bezpośrednio od producentów, czyli takich firm jak WETA, Stansborough, United Cutlery, Noble Collection, Henry Bodnik, Giuseppe Acacia, Andrew John Hulten, Hollywood Collectibles Group i Stelter Creative. Jeżeli dany przedmiot był dostępny u kilku producentów, zawsze był wybierana edycja limitowana. Dodatkowo, wszystko pochodzi w pierwszych serii.

Wwe.houser, bo pod takim pseudonimem handluje użytkownik, opisuje swoją kolekcję jako większą niż w filmowym muzeum w Nowej Zelandii czy szwajcarskim Muzeum Greisingera. Lista liczy 85 pozycji, jednak cześć z nich to zestawy: łuk i strzały, para noży itp. Skompletowanie jej zajęło 17 lat, każdy przedmiot został zakupiony z certyfikatem autentyczności (jeżeli producent taki dostarczał) i w oryginalnym opakowaniu. Wartość kolekcji została oszacowana na 1,7 miliona franków szwajcarskich przez firmę ubezpieczeniową we współpracy z ekspertami od kolekcji i aukcji. Dodatkowo, choć użytkownik ma na eBayu kilka ofert na pojedyncze filmowe przedmioty, ten zestaw sprzedawany jest wyłącznie jako całość. Oferta dostępna jest co najmniej od stycznia 2020 roku, zatem już od ponad roku nie udało się znaleźć odpowiednio majętnego kupca.

Źródło: https://www.ebay.com/itm/254448685786

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.