Spotkanie po dwudziestu latach

Z okazji dwudziestolecia „Władcy Pierścieni” Petera Jacksona, kino Alamo Drafthouse zaprosi do siebie aktorów na trzy rozmowy, które będzie można obejrzeć po seansach trylogii w jakości 4K w marcu i kwietniu. Materiał ma być dostępny też dla innych kin.

Zaczynając od 25 marca, kina sieci Alamo Drafthouse przez tydzień będzie mieć w repertuarze „Drużynę Pierścienia”, potem tydzień „Dwóch Wież” i tydzień „Powrotu Króla”, wszystkie w jakości 4K. Po każdym z filmów będzie można obejrzeć rozmowę przeprowadzoną przez Stephena Colberta, gospodarza The Late Show with Stephen Colbert oraz znanego fana twórczości Tolkiena, z inną grupą aktorów. Na początek będą to Sean Astin (Sam), Billy Boyd (Pippin), Dominic Monaghan (Merry) i Elijah Wood (Frodo). Po „Dwóch Wieżach” dostępny będzie materiał z Cate Blanchett (Galadriela), Orlando Bloomem (Legolas), Viggo Mortensenem (Aragorn) i Liv Tyler (Arwena). „Powrót Króla” zakończy rozmowa z Peterem Jacksonem, Ian McKellenem (Gandalf) i Andym Serkisem (Gollum). Fani mogą zaproponować swoje pytania, pisząc je na Twitterze z tagiem #LOTR20.

Akcja ma na celu nie tylko świętowanie dwudziestolecia filmów oraz promowanie filmów w jakości 4K. Pandemia COVID-19 mocno dotknęła kina na całym świecie, które przez restrykcje i obawy klientów, straciły znaczną część przychodów. Nagrany materiał ma wspierać lokalne kina przez zachęcenie ludzi do ich odwiedzania. Sieć Alamo Drafthouse zapowiedziała, że podzieli się trzema rozmowami za darmo z dowolnymi kinami na świecie, które do końca kwietnia będą mieć w repertuarze „Władcę Pierścieni”.

Zapowiedziano również, że choć do końca kwietnia rozmowy będą do obejrzenia wyłącznie w kinach, w dalszej części roku będą dostępne na platformie streamingowej Alamo on Demand.

Źródło: https://drafthouse.com/movies/lord-of-the-rings-with-reunion-q-a

2 uwagi do wpisu “Spotkanie po dwudziestu latach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.