PPP Moot

The Prancing Pony Podcast zorganizuje w połowie maja wirtualne spotkanie dla tolkienistów, nazwane PPP Moot. Poświęcone będzie tematowi Cyfrowej Odnowy.

Organizatorzy planują ponad 20 punktów programu, w tym dyskusje i panele na temat Cyfrowej Odnowy, rozumianej jako Faërie (Kraina Czarów) w sieci i odzyskanie jasnego spojrzenia dzięki wirtualnym społecznościom i fandomowi online. W planie są też m.in. quiz, śródziemny escape room, odczyty poezji oraz nagranie na żywo odcinka The Prancing Pony Podcast.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Michael Drout oraz Amy Strugis. Michael Drout jest profesorem języka angielskiego i dyrektorem Centrum Studiów nad Średniowieczem w Wheaton College w Norton. Naucza języków staroangielskiego i średnioangielskiego, pisarstwa, lingwistyki i twórczości Tolkiena. Jest współredaktorem czasopisma Tolkien Studies. Amy Strugis uzyskała doktorat z Intelektualnej Historii na Uniwersytecie Vanderbilta. Specjalizuje się w literaturze fantastyczno-naukowej, fantasy i gotyckiej oraz studiach nad rdzenną ludnością Ameryki.

Wydarzenie odbędzie się od 14 do 16 maja. Udział związany jest z opłatą.

The Prancing Pony Podcast (Podcast Pod Rozbrykanym Kucykiem) został założony w 2016 roku przez Alana Sisto i Shawna E. Marchese’a. Pierwszy sezon podcastu poświęcili tekstowi „O Baśniach” i „Silmarillionowi”, drugi sezon to „Hobbit”, w obecnie trwającym trzecim omawiają „Władcę Pierścieni”. W każdym odcinku omawiają kilka stron tekstu, czytając ulubione fragmenty i dyskutując zawarte w nich wątki. Gościli też wielu uznanych w fandomie gości. W tej formule nagrali już 199 odcinków. Podcast otrzymał Tolkien Society Award 2020 w kategorii treści online.

Źródło: https://theprancingponypodcast.com/ppp-moot-2021/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.