Konkurs literacki „W świecie Tolkiena”

Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” zaprasza na konkurs literacki „W świecie Tolkiena”, organizowany wspólnie z Drużyną Pyrlandii. Zadaniem jest m.in. napisanie krótkiego opowiadania.

W listopadzie odbyła się spotkanie online „Wstęp do świata Tolkiena„, które Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta” przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu zorganizował z Poznańskim Towarzystwem Miłośników Tolkiena. Nagranie ze spotkania jest dostępny online (pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=rd2E00GRMHI), a obejrzenie go jest pierwszym zadaniem konkursu „W świecie Tolkiena – opowieści inspirowane Śródziemiem”. Drugim jest napisanie opowiadania inspirowanego twórczością Tolkiena. Tekst, o maksymalnej objętości 4 stron, należy wysłać do organizatorów do 22 marca.

Teksty zostaną ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: 14-18 lat i powyżej 18 lat. Główne kryteria oceny to oryginalność, ujęcie tematu i dojrzałość literacka. Na najlepszych czekają nagrody, w tym książki J.R.R. Tolkiena lub możliwość przeprowadzenia spotkania klubu „Sagitta” na dowolny temat. Wyniki zostaną ogłoszone 25 marca, w Dzień Czytania Tolkiena. Szczegóły oraz regulamin dostępne są na stronie: https://pbp.sieradz.pl/konkurs-literacki-w-swiecie-tolkiena-opowiesci-inspirowane-srodziemiem,n2679.html.

Jedna uwaga do wpisu “Konkurs literacki „W świecie Tolkiena”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.