Koniec zbiórki Project Northmoor na Kickstarterze

Zbiórka na Kickstarterze na zakup byłego domu Tolkiena, organizowana przez Project Northmoor, dobiegła końca. Zebrano 199 z 500 tys funtów, co oznacza, że zbiórka nie powiodła się i pieniądze wracają do wpłacających. Główna część akcji dalej trwa.

Aby wspomóc akcję zakupu byłego domu Tolkiena, w grudniu organizatorzy wystartowali z dodatkową zbiórką na platformie Kickstarter. Za cel ustalono 500 tys funtów (przy 4 500 tys funtów jako podstawowy cel). Po 60 dniach zbiórki, wspierający zadeklarowali wsparcie łączną kwotą 199 tys funtów, czyli około 40% wymaganej kwoty. Zgodnie z regulaminem Kickstartera, pieniądze wrócą do wpłacających, którzy mogą ponownie wesprzeć organizację za pomocą pozostałych środków płatności (PayPal lub fundacje JustGiving i Signitary).

Jednocześnie organizatorzy zapowiedzieli, że starania trwają dalej. Na głównym koncie zbiórki, według stanu na 4 lutego, jest 17% wymaganej kwoty, czyli około 765 tys. funtów. Doszło też do rozmów z nowymi partnerami na temat metod ufundowania domu. Może to skutkować drugą zbiórką na Kickstarterze, z konkretniejszym celem. Jeżeli mimo to nie uda się zebrać całej kwoty na zakup domu przy Northmoor Road, organizatorzy znaleźli alternatywną lokację na stworzenie centrum literackiego poświęconego Tolkienowi.

Na początku grudnia organizacja Project Northmoor ogłosiła, że zbiera fundusze za zakupienie domu przy Northmoor Road 20 w Oksfordzie, w którym w latach 1930-1947 profesor Tolkien mieszkał razem z rodziną. Ma tam powstać centrum literackie poświęcone Tolkienowi. Cel pieniężny, jaki postawiono, to 4,5 miliona funtów, z czego 4 miliony to sam zakup domu, reszta przeznaczona jest na remont. W promocję akcji zaangażowali się m.in. aktorzy z filmów Petera Jacksona: Ian McKellen (Gandalf), Martin Freeman (Bilbo w „Hobbicie”), John Rhys-Davies (Gimli). Zgodnie z ustaleniami z agencją nieruchomości, w marcu oferta zakupu wróci na wolny rynek.

Project Northmoor to zarejestrowana w Anglii organizacja charytatywna, która powstała specjalnie w celu zakupu domu Tolkiena. Jej przewodniczącą jest pisarka Julia Golding. Organizacja wspierana jest w Stanach Zjednoczonych przez Briana i Frances Boydów.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/2126005107/preserve-jrr-tolkiens-former-home-as-a-public-writing-haven/posts/3106133

Jedna uwaga do wpisu “Koniec zbiórki Project Northmoor na Kickstarterze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.