Tolkien i różnorodność – konferencja Tolkien Society

Tolkien Society ogłosiło temat i termin letniego seminarium online. Odbędzie się na początku 3 i 4 lipca, tematem zaś będzie „Tolkien i różnorodność” (Tolkien and Diversity). Trwa nabór prelegentów.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w 2021 roku, Tolkien Society planuje przygotować kilka edycji konferencji i seminariów, odbywających się online. Trwają przygotowania do letniego wydarzenia, zaplanowanego na pierwszy weekend lipca. Pod wpływem rozbrzmiewających się dyskusji, pojawiających się różnorodnych interpretacji dzieł Tolkiena, a także ogłoszenia obsady do serialu Amazonu, Tolkien Society postanowiło spojrzeć na temat różnorodności w dziełach Tolkiena, odbioru jego dzieł przez zróżnicowane społeczeństwo na całym świecie. Udział w seminarium będzie bezpłatny, odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom.

Trwa nabór prelegentów. Chętni do wygłoszenia 20 minutowego wykładu mogą przesyłać streszczenia swoich prac za pomocą formularza na stronie Tolkien Society do 23 kwietnia. Wśród sugestii tematów można znaleźć m.in. reprezentację ras, płci, orientacji seksualnych, klas społecznych czy grup wiekowych w dziełach Tolkiena; różnorodność wśród tolkienowskich akademików i czytelników czy podejście do kolonializmu i post-kolonializmu.

Tolkien Society to jedna z najważniejszych organizacji tolkienowskich na świecie. Została założona w 1969 roku przy aprobacie J.R.R. Tolkiena, który został jej prezesem. Formalnie pełni tę funkcję do dziś, a jego córka, Priscilla, jest wice-prezesem. TS jest zarejestrowaną organizacją charytatywną, stawiającą sobie za cel promowanie wiedzy o życiu i twórczości Profesora Tolkiena.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/2021/02/call-for-papers-released-tolkien-society-summer-seminar-tolkien-and-diversity/

2 uwagi do wpisu “Tolkien i różnorodność – konferencja Tolkien Society

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.