Książka „Teologia Tolkiena” ks. Stanisława Adamiaka

Ksiądz Stanisław Adamiak, autor dwóch serii podcastu „Teologia Tolkiena”, wyda książkę na ich podstawie. Ukaże się ona 24 lutego 2021 roku nakładem wydawnictwa Stacja7.

Pierwsza seria podcastu „Teologii Tolkiena”, licząca 9 odcinków, została wyemitowana w 2019 roku. Ksiądz Adamiak poruszał w niej takie tematy jak grzech, męstwo czy opatrzność. Druga seria, o podtytule „Silmarillion”, licząca 8 odcinków, premierę miała w marcu 2020 roku. Znalazły się w niej takie zagadnienia jak stworzenie, śmierć czy życie wieczne. Teraz na bazie podcastów powstała książka, również zatytułowana „Teologia Tolkiena”, mająca przybliżyć chrześcijańskie prawdy wiary, które Tolkien zawarł w swoich dziełach.

Podcastu można posłuchać na stronie Stacji7 pod adresem: https://stacja7.pl/kategoria/teologia-tolkiena/.

Książka posiada imprimatur tj. oficjalną aprobatę władz kościelnych.

Ksiądz Stanisław Adamiak jest duchownym diecezji toruńskiej, rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu i doktorem hab. nauk humanistycznych, specjalizującym się w historii wczesnego chrześcijaństwa. Jest też autorem książek „Zawsze jest Wyjście“ i „Deo laudes. Historia sporu donatystycznego“.

Źródło: https://dobroci.pl/produkt/teologia-tolkiena-ks-stanislaw-adamiak/

Jedna uwaga do wpisu “Książka „Teologia Tolkiena” ks. Stanisława Adamiaka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.