„The One Ring” po polsku

Serwis Jedyny Pierścień RPG poinformował, że ukaże się polska wersja drugiej edycji systemu „The One Ring” wydawnictwa Free League. Ma ukazać się nakładem Hexy Studio, przy współpracy z Black Monk Games, pół roku po wersji angielskiej.

Dzisiaj na Kickstarterze rusza przedsprzedaż podręczników do gry fabularnej „The One Ring”. Jest to druga edycja gry, pierwsza została wydana przez Cubicle 7. Na początku 2020 roku wydawnictwo utraciło prawa do gry i wróciły do Sophisticated Games – właściciela praw do gier opartych na książkach Tolkiena. Jednocześnie od 2019 roku trwały przygotowania wersji polskiej, którą na podstawie umowy z licencjodawcą, miało wydać Hexy Studios. Sytuacja z Cubicle 7 skomplikowała sprawę do czasu znalezienia nowego wydawcy, który dokończy przygotowywanie drugiej edycji gry. W zeszłym roku Sophisticated Games nawiązało współpracę ze szwedzkim Free League, a 9 lutego tego roku, wraz z ogłoszeniem informacji o przedsprzedaży, na oficjalnym polskim profilu gry pojawiła się też wiadomość potwierdzająca sytuację polskiej wersji. Hexy studio wciąż posiada prawa do gry i będzie dążyć do tego, by podręcznik „Jedyny Pierścień: Władca Pierścieni” ukazał się w terminie pół roku od wersji angielskiej.

Dodatkowo poinformowano, że jest też plan polskiego wydania „The Adventures of Middle-Earth”, systemu opartego na mechanice OLG 5e, pochodzącej z systemu Dungeons & Dragons.

Źródło: https://www.facebook.com/TheOneRingPL

Jedna uwaga do wpisu “„The One Ring” po polsku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.