Wznowienie gry fabularnej „The One Ring”

Wydawnictwo Free League ogłosiło, że wyda drugą edycję gry fabularnej „The One Ring”. Przedsprzedaż rozpocznie się jutro za pośrednictwem platformy Kickstarter, sama gra zaplanowana jest na koniec 2021 roku.

„The One Ring” to gra fabularna autorstwa Francesco Nepitello, jednego z autorów gry planszowej „Wojna o Pierścień”. Została wydana w 2011 roku nakładem wydawnictwa Cubicle 7. W 2019 roku ogłoszono prace nad drugim wydaniem, jednak z początkiem roku 2020 wydawnictwo utraciło prawa do gry. Szwedzkie wydawnictwo Free League przejęło prawa do gry i rozpoczęło prace nad jej wznowieniem.

Ich druga edycja ma zawierać część zmian, które zaplanowano w drugiej edycji od Cubicle 7. Wśród różnic w stosunku do pierwszej edycji można wymienić przesunięcie historii w czasie. Oryginalnie, przygody były zaplanowane na czas kilka lat po Bitwie Pięciu Armii, w nowej odsłonie będzie to około 20 lat później. Podstawowy podręcznik pierwszej edycji skupiał się na terenach na wschód od Gór Mglistych, wprowadzając nowe regiony w dodatkach. Free League przenosi początkową rozgrywkę na zachód, do Eriadoru, z szczególnym uwzględnieniem Shire, choć też jest plan rozbudowy świata przez kolejne podręczniki. Styl wizualny również zostanie zmieniony.

Kampania na Kickstarterze wystartuje w czwartek, 11 lutego, o godzinie 15:00, pod adresem: https://www.kickstarter.com/projects/1192053011/the-one-ring-roleplaying-game-second-edition.

Źródła:
https://www.dicebreaker.com/series/the-one-ring-rpg/news/the-one-ring-2e-free-league-details
https://www.polygon.com/2021/2/9/22249192/tolkien-rpg-the-one-ring-second-edition-free-league-release-date-kickstarter
https://frialigan.se/en/news/#/pressreleases/the-one-ring-rpg-coming-to-kickstarter-february-11-3067401

4 uwagi do wpisu “Wznowienie gry fabularnej „The One Ring”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.