„Tolkien et les Sciences” ukaże się po angielsku

Książka Tolkien et les Sciences z 2019 roku, autorstwa Rolanda Lehoucqa, Loica Mangina i Jean-Sébastiena Steyera, ukaże się w kwietniu w wersji anglojęzycznej jako The Science of Middle-earth. Wydawcą jest amerykańskie Pegasus Books.

W The Science of Middle-earth: A New Understanding of Tolkien and His World (Nauka Śródziemia: nowe rozumienie Tolkiena i jego świata) autorzy – naukowcy reprezentujący rozmaite dziedziny – pokazują Tolkiena nie jako filologa, znawcę języków i literatury, ale jako osobę zainteresowaną botaniką, paleontologią, geologią, archeologią czy chemią, która na podstawie własnych obserwacji przyrody i rozmów z przyjaciółmi, starała się nadać stworzonemu światu wiarygodność. Szukają też naukowych wyjaśnień takich zagadnień jak wielkie stopy hobbitów, pochodzenie smoków czy zgubny wpływ Pierścienia.

Książka ukaże się 6 kwietnia. Ilustracje wykonał Arnaud Rafaelian. Z francuskiego na angielski książkę przetłumaczyła Tina Kover.

Roland Lehoucq jest astrofizykiem z francuskiej Komisja Energii Atomowej, pisze do czasopisma science-fiction „Bifrost” oraz promuje naukę w szkołach podstawowych. Jest też autorem książek o nauce świata Gwiezdnych Wojen, Obcego i Diuny.

Loïc Mangin jest zastępcą redaktora Pour la Science, pisze teksty w dziale poświęconym nauce i sztuce. Jest autorem książki Pollock, Turner, Van Gogh, Vermeer… et la science.

Jean-Sébastien Steyer jest paleontologiem związanym z Narodowym Centrum Badań Naukowych i Narodowym Muzeum Historii Naturalnej. Pisze teksty do Pour la Science.

W 2004 roku ukazała się inna książka o tytule The Science of Middle-Earth. Jej autorem jest Henry Gee.

The Science of Middle-earth: A New Understanding of Tolkien and His World

Źródło: http://www.pegasusbooks.com/books/the-science-of-middle-earth-9781643136165-hardcover

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.