Nominacje do Nagrody Tolkien Society 2021

Tolkien Society ogłosiło dziś otwarcie pierwszej rundy nominacji do nagrody The Tolkien Society Award 2021, przyznawanej za rok 2020. Za pośrednictwem Internetu każdy może zgłosić kandydatów w pięciu kategoriach do 26 lutego.

W tym roku kandydatów można zgłaszać w następujących: najlepsza praca artystyczna (Best Artwork), najlepszy artykuł (Best Article), najlepsza książka (Best Book), najlepsza treść online (Best Online Content) i nagroda za szczególny wkład (Oustanding Contribution Award). Wszystkie kategorie, oprócz ostatniej, dotyczą wyłącznie publikacji w 2020 roku. Zgłoszone artykuły, książki i treści online powinny być po angielsku, jednak sam kraj publikacji nie ma znaczenia. Książki mogą być zarówno pracami zbiorowymi jak i dziełami jednego autora. Kategoria treści online nie uwzględnia prac artystycznych i artykułów dostępnych w sieci – mają one swoje osobne kategorie. Nagroda za szczególny wkład przyznawana jest osobie o ważnym i wyjątkowym wkładzie w badania Tolkiena, fandom i promocję autora. Jest to nagroda za całokształt działalności i wykracza poza dokonania w 2020 roku. Poprzedni laureaci tej kategorii nie mogą być zgłaszani ponownie.

Pierwszy etap nominacji trwa do 26 lutego. Mogą w nim wziąć udział wszyscy internauci, wypełniając formularz dostępny na stronie https://www.tolkiensociety.org/2021/01/nominations-open-for-the-tolkien-society-awards-2021/. Po zamknięciu tego etapu, komitet Tolkien Society ustali ostateczną listę nominowanych, po kilka pozycji w każdej kategorii. Następnie członkowie Tolkien Society w głosowaniu, trwającym do 2 kwietnia, wybiorą zwycięzców, którzy ogłoszeni zostaną podczas walnego zebrania Tolkien Society 10 kwietnia.

Tolkien Society przyznaje nagrody od 2014 roku, chcąc wyróżnić osoby, których działalność realizuje cele statutowe stowarzyszenia, czyli edukowanie publiki i promowanie badań w zakresie życia i twórczości profesora Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Christopher Tolkien, Priscilla Tolkien, Jenny Dolfen, Dimitra Fimi, Ted Nasmith, Wayne G. Hammond i Christina Scull, John Garth, a nawet sam J.R.R. Tolkien (w kategorii najlepszej książki za pośmiertne publikacje).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.