Seminarium Tolkien Society 2021: lista prelegentów

Tolkien Society ogłosiło listę prelegentów oraz tematów wykładów na lutowe Seminarium Tolkien Society 2021, które odbędzie się online. Jego temat to Dwudziestopierwszowieczna recepcja Tolkiena.

Lista zawiera 12 tematów, które przedstawi 14 osób. Wśród nich znajdą się takie jak: brazylijskie tłumaczenia Tolkiena na przestrzeni lat (Erich Carvalho de Mello), wstęp do realizmu spekulacyjnego Tolkiena (Nick Groom), Śródziemie: Cień wojny jako nowy cień (Jelena Filipovic), grób Tolkiena jako miejsce pamięci (Mina Lukić i Dejan Vukelić) czy tolkienowskie gry planszowe (David Means).

Tradycyjnie Tolkien Society organizowało swoje seminaria raz w roku, na żywo. Z powodu pandemii, zeszłoroczna edycja została przeniesiona do sieci. Jednym z efektów tego było znaczne zwiększenie frekwencji, dlatego na 2021 rok zaplanowano kilka edycji wydarzenia, które odbędą się online. Pierwsza będzie mieć miejsce w sobotę, 13 lutego. Udział w niej jest darmowy, wystarczy się zarejestrować na tej stronie: https://www.tolkiensociety.org/events/tolkien-society-seminar-2021-no-1/. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom, będzie też na żywo transmitowane na YouTubie.

Tolkien Society to jedna z najważniejszych organizacji tolkienowskich na świecie. Została założona w 1969 roku przy aprobacie J.R.R. Tolkiena, który został jej prezesem. Formalnie pełni tę funkcję do dziś, a jego córka, Priscilla, jest wice-prezesem. TS jest zarejestrowaną organizacją charytatywną, stawiającą sobie za cel promowanie wiedzy o życiu i twórczości Profesora Tolkiena.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/2021/01/seminar-speakers-announced

2 uwagi do wpisu “Seminarium Tolkien Society 2021: lista prelegentów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.