„The Hunt for the Dreadnaught” – zapowiedź

Wydawnictwo Fantasy Flight Games przygotowało nowy samodzielny scenariusz do gry „Władca Pierścieni – gra karciana”, który ukaże się w grudniu.

W ramach scenariusza gracze pokierują flotą Gondoru lub Szarej Przystani przeciw korsarzom z Umbaru i ich potężnemu okrętowi, Dreadnaughtowi. W rozgrywce będzie mogła wziąć jedna grupa, od jednego do czterech graczy, lub z dowolna liczba grup w tzw. Epickim Trybie Wieloosobowym.

Na początku gry, każdy gracz wybierze jeden z sześciu okrętów, nad którym przejmie kontrolę. Każdy okręt posiada specjalne zdolności, które w trakcie scenariusza mogą zostać ulepszone, jeżeli gracze uczynią odpowiednie postępy.

Finałem ma być wielka bitwa morska, w której weźmie również tytułowy Dreadnaught. Potęgę tego okrętu podkreślać będzie fakt, że reprezentująca go karta będzie znacząco większa niż pozostałe.

Anglojęzyczna wersja scenariusza ukaże się w grudniu. Chociaż tematyka morska przywodzi na myśl rozszerzenie „Szara Przystań”, nie będzie ono niezbędne do gry, choć trzeba posiadać podstawowe pudełko „Władcy Pierścieni – gry karcianej”.

„Władca Pierścieni – gra karicana”, to kooperacyjna karcianka wydawnictwa Fantasy Flight Games, która ukazała się w 2011 roku. Reprezentuje format Living Card Game (LCG), co oznacza, że oprócz podstawowego pudełka, ukazują się mniejsze lub większe dodatki, dające graczom więcej kart z puli których mogą składać swoje talie, ale też scenariusze, z którymi mogą się zmierzyć. Dotąd ukazało się kilkanaście dużych rozszerzeń (wśród nich tzw. Rozszerzenia – Sagi, opowiadające historię znaną z kart „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”) oraz kilkadziesiąt małych zestawów przygodowych, towarzyszących rozszerzeniom. Polskim wydawcą jest Galakta.

Źródło: https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/9/21/the-hunt-for-the-dreadnaught/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.