Wirtualna galeria Oxonmootu czynna do soboty

Tylko do soboty, 21 listopada, można obejrzeć wirtualną wystawę prac tolkienowskich, towarzyszącą tegorocznej edycji Oxonmootu, czołowej imprezy organizowanej przez Tolkien Society. Zaś do końca roku można obejrzeć nagrania wideo z wydarzenia.

Tegoroczna odsłona Oxonmootu, podobnie jak wiele wydarzeń tego typu, została przeniesiona do sieci. Cały program był realizowany w formie telekonferencji. Powstała również wirtualna wystawa artystyczna, prezentująca grafiki 33 artystów z całego świata, wśród nich Teda Nasmitha, Anke Eissmann, Ruth Lacona, Jay Johnstone’a czy reprezentujących polski fandom Karoliny Węgrzyn i Maureval. 119 prac rozwieszono na ścianach wirtualnej galerii w serwisie Kunstmatrix, dostępnej pod adresem: https://www.kunstmatrix.com/en/oxonmoot-online. Wystawa, pierwotnie planowana do 31 października, została przedłużona do 21 listopada.

Wystawa kończy się w sobotę, ale część śladów po Oxonmoocie będzie dostępna jeszcze do 31 grudnia. Do końca roku można uzyskać dostęp do nagrań większości wydarzeń: ceremonii otwarcia i zamknięcia, wykładów, przemówień czy odczytów poezji. Łącznie to 30 godzin materiałów. Aby obejrzeć filmy, należy wykupić specjalne członkowstwo wideo w Tolkien Society, korzystając z formularza na stronie: https://www.tolkiensociety.org/events/oxonmoot-online/.

Brytyjskie Tolkien Society organizuje Oxonmoot, swój coroczny zjazd, w okolicach 22 września już od 1974 roku. Nazwa jest zbitką słów moot, oznaczającego spotkanie w języku staroangielskim (i użytego przez Tolkiena na określenie wiecu entów: entmoot) i Oxonium będącego łacińską nazwą Oksfordu. Datę wybrano ze względu na przypadające tego dnia urodziny Bilba i Froda Bagginsów. Co roku około 200 fanów twórczości Profesora zjeżdżało się w Oksfordzie, by wspólnie bawić się, słuchać wykładów o dziełach ich ulubionego pisarza, dzielić się własną twórczością czy odwiedzić grób Tolkiena na cmentarzu Wolvercote.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/events/oxonmoot-online/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.