Teatr Puppet State Theater Company prowadzi zbiórkę crowdfundingową

Szkocki teatr Puppet State Theater Company, w kręgach tolkienowskich znany przede wszystkim przez sztukę Leaf by Niggle, ucierpiał przez pandemię koronawirusa. Jego trasa, zaplanowana na 14 spektakli, została odwołana. Wirus dotknął też edynburski festiwal sztuk Fringe, który w tym roku, po raz pierwszy od 73 lat, nie odbędzie się zgodnie z planem. Udało się jednak dojść do porozumienia między festiwalem a portalem zbiórek społecznościowych Crowdfunder, by stworzyć platformę pozwalającą wspierać artystów.

Swoją zbiórkę rozpoczął też Puppet State, który na Fringe gościł wielokrotnie. Jako cel ustalono 5000 funtów, które pozwolą m.in. nagrać spektakl Leaf by Niggle. I jak to z takich zbiórkach bywa, są i nagrody, wśród nich dostęp do nagrania innego spektaklu grupy: The Man Who Planted Trees, tygodniowy dostęp do nagrania Leaf by Niggle (od 25 do 31 sierpnia), udział w wirtualnym panelu po spektaklu, w którym w roli eksperta pojawi się Dimitra Fimi (odbędzie się 25 sierpnia), a nawet prywatny pokaz Leaf by Niggle gdy ustanie pandemia (w promieniu 50 mil od Edynburga, więc niestety polscy fani nie mogą złożyć się na zaproszenie artystów do Polski). Wsparcia można udzielić na stronie: https://crowdfund.edfringe.com/help-puppet-state.

Jedna uwaga do wpisu “Teatr Puppet State Theater Company prowadzi zbiórkę crowdfundingową

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.