Tolkienowskie wakacje w czasach zarazy

Co roku staraliśmy się przedstawić wakacyjną ofertę dla miłośników Tolkiena. Mamy w Polsce kilka dużych imprez, które przenoszą uczestników w Śródziemie. Kilka miesięcy temu już zaczynały pojawiać się pierwsze szczegóły, plany, zapowiedzi itp. Niestety, sytuacja epidemiczna sporo namieszała. Chcielibyśmy więc w jednym miejscu zebrać informacje o decyzjach podjętych przed organizatorów tych wydarzeń.

Od 6 do 12 lipca miał trwać XXII Tolk-Folk, którego tematem wybrano Ostatni Marsz. Niestety, wydarzenie zostało przesunięte na rok 2021. Według ostatniego komunikatu jaki organizatorzy wystosowali, jest pomysł przygotowania innego wydarzenia w innym miejscu, pozwalającego odczuć klimat Tolk-Folku, ale na razie brak szczegółów.

Źródło: http://tolk-folk.pl/2020/04/29/xxii-tolk-folk-zmiana-terminu/

Na rok 2021 przesunięto również Zlot Ennorath, pierwotnie planowany na koniec lipca. Także i tu zapowiedziano prace nad próbą zorganizowania wydarzenia zastępczego, jako wstępny termin podano wrzesień. Rozważane są zarówno warianty terenowy jak i online, wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

Źródło: https://www.facebook.com/ZlotEnnorath/posts/3241141712583720

Od 12 do 14 sierpnia w Czatachowej miał trwać Fornost, który swoją grą główną miał zabrać uczestników w Śródziemie, w przygodzie zatytułowanej „Ostatnia Wiedźma”. Najpierw grę główną przeniesiono na przyszły rok, próbując zastąpić ją czymś mniejszym, ale lepiej sprawdzającym się w obliczu obowiązujących obostrzeń. Niestety, pojawiła się wiadomość, że Fornost w swojej tradycyjnej postaci jednak się nie odbędzie. Impreza ma jednak zostać przeniesiona do Internetu. LARP-y zostaną zastąpione bardziej tradycyjnymi sesjami RPG, będą też konkursy i turnieje. Całość zaplanowano na 8 sierpnia, zaś dodatkowe informacje powinny pojawić się wkrótce na facebookowym profilu Fornostu: https://www.facebook.com/konwent.fornost

2 uwagi do wpisu “Tolkienowskie wakacje w czasach zarazy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.