Zwycięzcy The Tolkien Society Award 2020

Członkowie Tolkien Society zadecydowali! Dwa tygodnie temu ogłosiliśmy listę nominowanych do The Tolkien Society Award 2020. Tak jak co roku, wyniki zostały ogłoszone przy okazji walnego zebrania organizacji – choć w tym roku zebranie to odbyło się on-line. Przejdźmy więc do listy zwycięzców.

W kategorii Best Artwork (Najlepsza Praca Artystyczna) wygrała Jenny Dolfen z dziełem „The Professor” (Profesor). Ilustracja towarzyszy temu wpisowi. Przypomnijmy, że w 2018 Jenny Dolfen została w podobny sposób doceniona za ilustrację „The Hunt”.

W kategorii Best Article (Najlepszy Artykuł) wygrała Kristine Larsen za tekst „Deconstructing Durin’s Day: Science, Scientific Fan Fiction, and the Fan-Scholar”, (Dekonstruując Dzień Durina: nauka, naukowa twórczość fanów i fan-uczony) który ukazał się w Journal of Tolkien Research nr 8. Tekst można przeczytać tu: https://scholar.valpo.edu/journaloftolkienresearch/vol8/iss1/3/.

Kategoria Best Book (Najlepsza Książka) pokazuje, że fani nie tylko chcą czytać książki Tolkiena, chcą też czytać książki, które czytał Tolkien. A całą bibliotekę Profesora można poznać dzięki książce Oronzo Cilli zatytułowanej „Tolkien’s Library: An Annotated Checklist”.

W kategorii Best Online Content (Najlepsza Treść Online) wygrywa The Prancing Pony Podcast, czyli Podcast Pod Rozbrykanym Kucykiem, prowadzony przez Alana Sisto and Shawna E. Marchese. Dostępny jest na stronie https://theprancingponypodcast.com.

Outstanding Contribution Award (Nagroda za wyjątkowy wkład) w przeciwieństwie do pozostałych, nie jest przyznawana za osiągnięcia poprzedniego roku, ale za całokształt prac na rzecz promowania twórczości J.R.R. Tolkiena. W tym roku przypadło małżeństwu Wayne’owi G. Hammondowi i Christinie Scull. Wspólnie wydali wiele prac poświęconych Tolkienowi, wśród nich „The J.R.R. Tolkien Companion and Guide”.

Źródło: https://www.tolkiensociety.org/2020/04/winners-of-the-tolkien-society-awards-2020-announced/

2 uwagi do wpisu “Zwycięzcy The Tolkien Society Award 2020

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.