Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena online

Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena już za pasem, a tymczasem zebranie się w jednym miejscu by wspólnie czytać jest obecnie utrudnione, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Na szczęście, jest Internet, i można połączyć się w lekturze za jego pośrednictwem. Właściwie, jest przez to szansa zebrać się w grupie znacznie większej niż byłoby to możliwe na żywo. Mamy dziś dla Was dwie propozycje na to, jak 25 marca będzie można spędzić wspólnie z miłośnikami twórczości Profesora, jedną lokalną, drugą globalną.

Jak zwykle można liczyć na ekipy Ennorath, Fornostu, Tolk-Folku, Bractwa Śródziemia i Drużyny Pyrlandii. Przenieśli swoją akcję czytelniczą na Instagram: https://www.instagram.com/p/B96p676HL6O/?igshid=4niqgpdsonhq, gdzie 25 marca będą nadawać na żywo. Oprócz obserwowania akcji, organizatorzy zachęcają do nadsyłania filmów z własnym czytaniem książek Tolkiena.

Akcję globalną, choć raczej należałoby powiedzieć: anglojęzyczną, prowadzi serwis Tolkien Collector’s Guide. Odbędzie się ona na Discordzie, pod tym adresem: https://discord.gg/ZJfh7xD. Do czytania zgłosiły się nie lada osobistości światowej tolkienistyki, oto krótki wycinek z listy: Luke Shelton, John Garth, Andrew Higgins, Brian Sibley, ekipa The Prancing Pony Podcast, Stephen Hunter czy Ted Nasmith. Akcja będzie trwać cały dzień, dokładna rozpiska kto kiedy czyta ma się pojawić już wkrótce. Będzie również czas „wolnego mikrofonu”, można też skontaktować się z organizatorem akcji, by zarezerwować czas na swoje czytanie.

Do tego można tradycyjnie korzystać z dowolnych mediów społecznościowych, zamieszczać swoje zdjęcia i nagrania, oznaczając je tagiem #TolkienReadingDay. Przypominamy, tegoroczny temat to Nature and IndustryNatura i Przemysł.

Źródła:
https://www.facebook.com/events/1484747638355247/permalink/1532000100296667/
https://www.tolkienguide.com/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=24576

Jedna uwaga do wpisu “Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena online

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.