Czwarty i piąty zestaw przygodowy cyklu Vengeance of Mordor

Wydawnictwo Fantasy Flight Games ogłosiło kolejne zestawy przygodowe do gry Władca Pierścieni LCG. Są to kolejne odsłony cyklu Vengeance of Mordor, rozpoczętego przez rozszerzenie A Shadow in the East. Pierwszy z nich, będący czwartą przygodą sześcioodcinkowego cyklu, ogłoszony jeszcze w styczniu, to Under the Ash Mountains. Wśród 60 kart znajdą się karty scenariusza, w którym bohaterowie będą przemierzać tunele pod Ered Lithui, nowy bohater (Gildor Inglorion z domeny przywództwa) i karty do talii graczy, m.in. wspomagające talie oparte na hobbitach.

Piąty scenariusz to The Land of Sorrow. Tym razem przed bohaterami stanie zadanie wyzwolenia niewolników Easterlingów, a drogą do tego będzie wzniecenie rewolty w obozie jeńców. Nowy bohater z pewnością pomoże w rozstrzyganiu odwiecznego dylematu: „czy orły nie mogłyby rozwiązać tego problemu?” – gracze dostaną do swojej dyspozycji Gwaihira. Ciekawą kartą będzie też kontrakt Messenger of the King, który pozwoli uczynić wybranego sprzymierzeńca bohaterem, otwierając nowe możliwości budowania swojej talii.

Oba zestawy dostępne są w przedsprzedaży w wersji anglojęzycznej. Wydawnictwo Galakta nie wydało dotąd po polsku A Shadow in the East, niezbędnego do rozegrania cyklu Vengeance of Mordor, zatem nieprędko (jeżeli w ogóle) zestawy pojawią się po polsku.

Źródła:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/1/9/under-ash-mountains
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/2/18/the-land-of-sorrow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.