Uwaga: Pierścień Jedyny wrócił do prawowitego właściciela!

Nie wszyscy muszą znać książki Tolkiena. Nie wszyscy muszą znać filmy na podstawie tych książek. I tak naprawdę nie wszyscy muszą kojarzyć nawet najbardziej charakterystyczne elementy tej opowieści. Nawet jeżeli pracują w angielskiej policji. Choć trzeba liczyć się z konsekwencjami.

Pod koniec stycznia policjanci z North Yorkshire zamieścili na swoim profilu na Facebooku ogłoszenie, że poszukują właściciela „charakterystycznego srebrnego pierścienia”, który w lutym 2019 roku odzyskali ze złodziejskiego łupu. Na załączonym zdjęciu znalazł się pierścień będący kopią Pierścienia Jedynego – może materiał nie ten (srebro zamiast złota), może napisy były wygrawerowane zamiast ujawniać się po wrzuceniu do ognia, ale dla fanów nie było wątpliwości – to Pierścień Jedyny i zamiast szukać właściciela, by oddać mu zgubę, należy wrzucić go w ognie Góry Przeznaczenia. O czym nie omieszkali poinformować policjantów, dodając, że pierścień ma swą własną wolę i powinni być ostrożni. Oryginalna wiadomość została udostępniona ponad 75 tysięcy razy, zbierając przy tym 55 tysięcy komentarzy w ten czy inny sposób nawiązujących do „Władcy Pierścieni”. Nie zabrakło oczywiście „One does not simply walk into Mordor”.

Ostatecznie wiadomość dotarła do około 12 milionów ludzi. Historia znalazła szczęśliwe zakończenie, bo dzięki nagłośnieniu akcji w ten niecodzienny sposób, Mike Taylor, właściciel pierścienia, odzyskał podarowany mu przez siostrę skarb, który przywiozła mu z Nowej Zelandii. Zaś policjanci przyznali, że muszą nadrobić zaległości filmowe. A całą sprawę zamknęło zdjęcie, na którym detektyw konstabl Pete Wilson wręcza pierścień właścicielowi – uwadze miłośników Tolkiena nie uszło to, że Mike Taylor był wyraźnie niższy od policjanta. I że policjant wykazał się wyjątkowo silną wolną, oddając skarb własnowolnie. Natychmiast też zaczęto organizować Drużynę Pierścienia, oferując swoje miecze, łuki i topory, by wspomóc Mike’a Taylora w wyprawie, która niechybnie teraz nastąpi.

Źródła:
https://www.facebook.com/NorthYorkshirePolice/posts/10157690884851070
https://www.bbc.com/news/uk-england-york-north-yorkshire-51311739
https://www.bbc.com/news/uk-england-york-north-yorkshire-51370006

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.