Tolkienowskie toasty w Krakowie i Poznaniu

Przyszły piątek to 3 stycznia, dzień 128 rocznicy urodzin profesora J.R.R. Tolkiena. Z tej okazji na całym świecie miłośnicy twórczości Tolkiena wznoszą za niego toast. Tradycyjnie następuje to o 21 czasu lokalnego, przez powstanie, wzniesienie w górę napoju i wypowiedzenie słów „Za Profesora”. Można to zrobić samemu, a można też w towarzystwie innych osób. Już dwa polskie środowiska tolkienowskie zapowiedziały się, że będą organizować w ten dzień wspólny toast, można więc do nich dołączy na wspólne świętowanie.

Krakowskie Spotkania z Tolkienem numer 41, odbywające się pod hasłem „Toast za Profesora” odbędzie się w piątek. Jako godzinę rozpoczęcia podano 16:00, ale kluczowy moment – toast – zaplanowano na godzinę 17:00. W planie są też tolkienowskie dyskusje oraz gra Władca Pierścieni LCG. Spotkanie odbędzie się w pubie Pod Pijanym Elfem (ul. Brzozowa 4).
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/448032809453847/

Poznańskie Towarzystwo Miłośników Tolkiena to druga grupa organizująca spotkanie. Też zaplanowano je dokładnie na piątek. Toast odbędzie się o godzinie 18:00, zaś poza nim w planie jest prelekcja „Fenomen Tolkiena – czyli dlaczego kolejne pokolenia czytają książki oksfordzkiego profesora?”. Spotkanie odbędzie się w The Brother’s Pub (ul. Szewska 19).
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/550908232126705/

2 uwagi do wpisu “Tolkienowskie toasty w Krakowie i Poznaniu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.