Kolejne scenariusze cyklu Vengeance of the Mordor w grze Władca Pierścieni LCG

Wraz z pojawieniem się rozszerzenia A Shadow in the East (który jeszcze nie jest dostępny po polsku), rozpoczął się nowy cykl przygód w grze Władca Pierścieni: Gra Karciania, nazwany Vengeance of the Mordor. Pierwszym jego scenariuszem było Wrath and Ruin. Wydawnictwo Fantasy Flight Games od czasu jego zapowiedzi opublikowało informacje o kolejnych dwóch zestawach przygodowych.

The City of Ulfast to pierwszy z nich. Gracze podążać będą śladem Ulchora, pokonanego w poprzednim scenariuszu podczas bitwy, tym razem jednak będą musieli posłużyć się nie siłą a sprytem, by odnaleźć go w Ulfaście – mieście Easterlingów. Jak zwykle, oprócz scenariusza, gracze otrzymają karty mające usprawnić ich talie. Tym razem bohaterką będzie Lothíriel, gondorska szlachcianka, której specjalne zdolności dobrze zadziała w talii opartej na dużej liczbie sojuszników.

W Challenge of the Wainriders gracze trafią do obozu Easterlingów, którzy zmuszą ich do udziału w wyścigu rydwanów. Stawką będzie wolność. Na potrzeby rozegrania wyścigu została opracowana specjalna mechanika, w ramach której postęp w scenariuszu będzie mierzony inaczej niż dotychczas. Do swojej talii gracze otrzymają niecodziennego sojusznika: Sarumana Białego. Używanie czarodzieja wiąże się z ryzykiem, bo jego zdolności specjalne wiążą się z kartami z cechą Zguba, zatem pełne wykorzystanie potencjału bohatera będzie wymagało dodania ich do talii.

City of Ulfast ma ukazać się jeszcze w tym roku, Challenge of the Wainraiders zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

Źródła:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2019/9/11/the-city-of-ulfast/
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2019/11/14/challenge-of-the-wainriders/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.