Cubicle Seven kończy wydawanie gier tolkienowskich

Co jakiś czas pojawiały się u nas informacje o dwóch grach fabularnych: The One Ring Roleplaying Game i The Adventures in Middle-Earth. Ostatnie wiadomości dotyczyły drugiej edycji The One Ring oraz rozszerzenia Rohan Region Guide. Niestety, zgodnie z informacją którą wydawnictwo Cubicle Seven zamieściło wczoraj na swojej stronie, te dwa podręczniki nie ukażą się. Nie udało się osiągnąć porozumienia między Cubicle Seven a wydawnictwem Sophisticated Games, które było współwydawcą pierwszej edycji The One Ring.

W związku z tym, wraz z pierwszą połową 2020 roku, Cubicle Seven przestanie wydawać te gry. Co oznacza, że nie uda im się dokończyć prac nad dwoma wspomnianymi tytułami – w przypadku Rohan Region Guide jest to tylko kwestia druku, bo osoby zamawiające otrzymały PDF z zawartością. W przypadki The One Ring, prace były bliskie końcowi, jednak ze względu na to, że pośpiech mógł spowodować spadek jakości oraz że po wydaniu podręcznika wydawca nie mógłby zapewnić żadnego dalszego wsparcia, podjęto decyzję o anulowaniu gry. Osoby, które już złożyły zamówienia bezpośrednio w wydawnictwie, otrzymały mailowo instrukcje jak postępować by otrzymać zwrot. Ci, którzy zamówienia składali w innych sklepach, muszą sprawę wyjaśnić w konkretnym sklepie.

Nie musi to oznaczać końca tych dwóch gier, być może Sophisticated Games zrobi użytek z posiadanych praw – a jest to wydawnictwo odpowiadające m.in. za grę Władca Pierścieni Reinera Knizi oraz drugą edycję Wojny o Pierścień. Na swojej stronie mocno też akcentuje tolkienowskie korzenie. Na razie jednak brak jakichkolwiek informacji na temat dalszych losów gier fabularnych.

Źródło: https://www.cubicle7games.com/unexpected-tor2-update/

5 uwag do wpisu “Cubicle Seven kończy wydawanie gier tolkienowskich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.