Polska wersja „Upadku Gondolinu” zapowiedziana na październik

Dziś wiadomość z serii wieści dawno wyczekiwanych. Przechodząc wprost do rzeczy, wydawnictwo Prószyński i S-ka ogłosiło datę wydania polskiej wersji „Upadku Gondolinu”. W księgarniach najnowsza książka J.R.R. Tolkiena ukaże się we wtorek, 15 października. Stylistycznie dopasowana będzie to reszty tolkienowskiej serii tego wydawnictwa, zatem okładka będzie inna niż w wersji angielskiej, ale wykorzystany będzie fragment tej samej pracy Alana Lee. Ilustracje artysty znajdą się również wewnątrz książki. Tłumaczenia na język polski dokonała Agnieszka Sylwanowicz.

Przypomnijmy, że „Upadek Gondolinu” pod redakcją Christophera Tolkiena powstał na podstawie notatek Profesora, z których wiele użyto do „Silmarillionu” i „The History of Middle-Earth”. Jest to przedstawienie historii królestwa Gondolinu, a zwłaszcza jego upadku. Jest to jedna z pierwszych historii rozgrywających się w Śródziemiu, które Tolkien spisał, początek prac nad nią datuje się na 1917 rok. Wersja anglojęzyczna („The Fall of Gondolin”) ukazała się pod koniec sierpnia 2018 roku. Jest to też ostatnia książka Tolkiena jaką dotychczas wydano.

Źródło: https://www.proszynski.pl/Upadek_Gondolinu__Pod_redakcja_Christophera_Tolkiena-p-36044-1-30-.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.