„The Songs of the Spheres” – zbiórka tekstów

W przyszłym roku, dokładniej 16 października, obchodzić będziemy 70 rocznicę
wydania „Lwa, Czarownicy i starej szafy” C.S. Lewisa, pierwszego tomu cyklu o Narnii. A od Lewisa tylko krok do Tolkiena. Dwaj przyjaciele mieli nawzajem wpływ na swoje teksty – jak nie bezpośrednio, to na pewno obracali się w tym samym inklingowskim środowisku wpływów. A może nie, może Śródziemie i Narnia to zupełnie inne krainy? Tu pojawia się szansa dla osób, które chciałyby przeprowadzić dogłębniejszą analizę problemu przenikania się twórczości Lewisa i Tolkiena. W przyszłym roku nakładem wydawnictwa Walking Tree Publishers, mającego już na koncie wiele tolkienologicznych pozycji, ma ukazać się książkę The Songs of the Spheres. Lewis, Tolkien and the Overlapping Realms of their Imaginations (Muzyka Sfer. Lewis, Tolkien i nakładające się krainy ich wyobraźni). Jej redaktorzy, Łukasz Neubauer i Guglielmo Spirito zachęcają do przesyłania swoich tekstów poruszających kwestię podobieństw i różnic między dziełami. Krótkie streszczenia (po angielsku) należy przygotować do końca października.

Źródło: https://www.academia.edu/39740105/THE_SONGS_OF_THE_SPHERES_Lewis_Tolkien_and_the_Overlapping_Realms_of_their_Imaginations

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.