XXI Tolk-Folk „Ognie nad Śródziemiem” i patronat medialny

O XXI Tolk-Folku wspomnieliśmy już w kwietniu. Ale to był kwiecień, wielu jeszcze wtedy nie myślało o wakacjach. Nagle zrobił się z tego czerwiec, czuć już gorący oddech lata na plecach, a do wydarzenia zostało kilka tygodni. Pora więc przypomnieć co nieco o tym co się szykuje w Bielawie.

XXI Tolk-Folk, tym razem organizowany pod hasłem „Ognie nad Śródziemiem”, odbędzie się od 8 do 14 lipca, jak zawsze we wspomnianej już Bielawie w Górach Sowich. Za organizacją stoi Stowarzyszenie Tolkienowskie „Wieża”, zaś przy samej imprezie mocno dominuje model „od fanów dla fanów” – dużą część programu: gry, zabawy, warsztaty, konkursy, prelekcje itp. – tworzą fani. Zgłaszanie pomysłów na elementy programu zostało już zamknięte, dopinane są szczegóły, a cały harmonogram wydarzeń ma być opublikowany na dniach. Coś już jednak wiadomo. Temat jest smoczy, więc nad Bielawą w ramach konkursu rozwiną swe skrzydła… latawce. Można je przygotować w domu, można też to zrobić dopiero podczas Tolk-Folku. Oceniana będzie lotność, wygląd i przede wszystkim pomysłowość. Lotność testowana będzie w sobotę, 13 lipca, można się wtedy spodziewać wyjątkowego widowiska na niebie. Drugim już ujawnionym punktem programu jest znany z poprzednich edycji konkurs nalewkowy.

Z informacji bardziej ogólnych dla osób chcących wybrać się na imprezę po raz pierwszy: na Tolk-Folku nie są wymagana wcześniejsza akredytacja. Ceny uczestnictwa w wydarzeniu wynoszą 20 złotych za jeden dzień lub 100 zł za całą imprezę – cena uwzględnia również pole namiotowe. Mogą się zdarzyć punkty programu, które będą dodatkowo płatne ze względu na zużycie materiałów. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do innych odbywających się w Polsce imprez terenowych, na Tolk-Folku nie trzeba występować w stroju ze Śródziemia – jednak jak najbardziej taki strój pomoże budować klimat wydarzenia.

Więcej o Tolk-Folku możecie dowiedzieć się na nowej odsłonie strony, która ruszyła w maju: http://tolk-folk.pl/.

Mamy również przyjemność ogłosić, że Goniec Rohański został patronem medialnym XXI Tolk-Folku.

Jedna uwaga do wpisu “XXI Tolk-Folk „Ognie nad Śródziemiem” i patronat medialny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.