Tolkien 2019 – wystawa, teatr, orkiestra i ceilidh

W tym roku Tolkien Society świętuje swoje 50 urodziny. Z tej okazji od 7 do 11 sierpnia W Birmingham odbędzie się impreza nazwana Tolkien 2019 (o której wspominaliśmy tu). Jeżeli kogoś nie przekonała możliwość spotkania najważniejszych osobistości światowej tolkienistyki, to dziś dorzucamy kolejny argument, by pojechać.

Po pierwsze, specjalnie na tę okazję do Anglii przybędzie utkana we francuskim Aubusson tapiseria przedstawiająca Taniquetil. Po drugie, będzie to tylko część większej wystawy prac inspirowanych twórczością Profesora, na której będzie można też zobaczyć dzieła m.in. Anke Eissman, Jaya Johnstone’a, Jenny Dolfen, Karoliny Węgrzyn, Teda Nasmitha i Tsveteliny Krumovej. Po trzecie, pierwszego dnia imprezy, tj. w środę 7 sierpnia, będzie można zobaczyć bardzo pozytywnie przyjęty monodram „Liść, dzieło Niggle’a” szkockiego Puppet State Theater Company. Po czwarte, w czwartek 8 sierpnia wystąpi People’s Orchestra, która zagra muzykę tolkienowską – częściowo będą to utwory znane z filmów, ale w repertuarze znajdą się też m.in. utwory z The Road Goes Ever On Danalda Swana. Po piąte, w piątek 9 sierpnia odbędzie się bankiet, a po nim ceilidh – tradycyjna szkocka i irlandzka zabawa taneczna. Po szóste, do imprezy zostało jeszcze ponad cztery miesiące, więc należy się spodziewać, że po drodze zostaną ujawnione dodatkowe atrakcje.

Strona Tolkien 2019: https://www.tolkien2019.com/

Źródła:
https://www.tolkiensociety.org/2019/03/tolkien-2019-public-art-exhibition-featuring-tolkien-tapestry-from-aubusson
https://www.tolkiensociety.org/2018/10/tolkien-2019-the-peoples-orchestra-performance-on-thursday-evening/
https://www.tolkiensociety.org/2018/09/tolkien-2019-leaf-by-niggle-performance-on-wednesday-evening/
https://www.tolkiensociety.org/2018/10/tolkien-2019-banquet-and-ceilidh-on-friday-evening/

Jedna uwaga do wpisu “Tolkien 2019 – wystawa, teatr, orkiestra i ceilidh

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.