Fornost 2019

Dzień Czytania Tolkiena już za nami, można więc podjąć przygotowania do kolejnego ważnego punktu tolkienowskiego kalendarza: do wakacji. Jak co roku, szykuje się kilka imprez skupionych wokół twórczości Profesora. Na pierwszy ogień tym razem pójdzie Fornost. Na początek słowo wstępu. Fornost jest LARP-owym konwentem terenowym, który choć teoretycznie nie nastawia się tematycznie wyłącznie na Tolkiena, to gra główna od lat rozgrywa się w Śródziemiu. W jej trakcie uczestnicy wcielają się w postaci z IV Ery Śródziemia, dołączają do jednej z kilku frakcji i próbują zrealizować ustalony w scenariuszu cel.

W tym roku Fornost odbędzie się od 27 lipca do 4 sierpnia w Czatachowie, z grą główną zatytułowaną „Biały cień”. Rozgrywana będzie 2 i 3 sierpnia, z nieobowiązkowym prologiem wieczorem 1 sierpnia. Historia skoncentrowana jest wokół wioski Galston, z której w tajemnicznych okolicznościach zaczęli znikać ludzie. W rozgrywce weźmie udział jest pięć frakcji: Mieszkańcy Galston, Przesiedleńcy, Wysłannicy Aernara, Karczma Złota Ćma i Strażnicy Północy, ale w tej chwili miejsca w drużynie Strażników i w Karczmie są już zajęte. Warto więc pośpieszyć się z rejestracją. Chętni powinni odwiedzić stronę konwentu, przeczytać fabularny wstępniak i rozpocząć przygotowania. Zaś dla osób, które wcześniej nie miały kontaktu z LARP-ami, znajdą się tam różne materiały pozwalające dobrze przygotować się do gry.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/konwent.fornost/
Strona konwentu: http://fornost.pl/

Fornost 2019, 27 lipca – 4 sierpnia, Czatachowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.