„Hobbit” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Ile to już razy pisaliśmy o „Hobbicie” na deskach różnych teatrów? I najczęściej była to informacja dla większości naszych czytelników nieprzydatna, bo spektakl wystawiano za oceanem. Ale nie tym razem! Jak ogłoszono dziś na konferencji prasowej, po ponad roku starań Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku uzyskał zgodę na wystawienie „Hobbita”. Reżyserii podejmie się Grzegorz Suski, a wśród aktorów można wymienić Piotra Szekowskiego jako Thorina i Marka Cichuckiego jako Bilba. Łącznie w spektaklu wystąpi 33 aktorów. Samo przedstawienie ma być bardzo widowiskowe, z bogatymi kostiumami i scenografią. Prapremiera zaplanowana jest na 11 maja 2019 (można już rezerwować bilety na stronie teatru), a jako przedsmak zaplanowano kilka wydarzeń jeszcze w marcu.

24 marca o godzinie 10:30, z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena, Teatr Dramatyczny i Pijalnia Czekolady E. Wedel zapraszają na czytanie „Hobbita”. Będzie można przekonać się jak w tym dziele znajdują się aktorzy: Jolanta Borowska, Arleta Godziszewska i Marek Cichucki.

Z kolei 31 marca, o godzinie 12:00, z okazji dnia otwartego teatru, odbędzie się spotkanie z aktorami przygotowującymi spektakl. W planie są również pewne niespodzianki.

Źródła:
http://www.wrotapodlasia.pl/pl/kultura/kultura_sztuka/polska-prapremiera-hobbita-w-teatrze-dramatycznym-w-bialymstoku.html
https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/166891

Jedna uwaga do wpisu “„Hobbit” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.