Toast w 127 rocznicę urodzin Tolkiena

Jutro, 3 stycznia, obchodzić będziemy 127 rocznicę urodzin J.R.R. Tolkiena. Z tą datą związana jest tradycja ustanowiona przez Tolkien Society, mianowicie toast urodzinowy za Profesora. W swojej zwyczajowej formie polega na powstaniu o godzinie 21 czasu lokalnego, wzniesienia w górę napoju (według własnych preferencji) i po słowach Za Profesora! (ang. The Professor!) należy wypić łyk. Potem można już w dowolny sposób spożyć resztę napoju.

Można w ten sposób świętować w domu, a można też wspólnie z innymi tolkienistami. W znalezieniu odpowiedniego wydarzenia może pomóc wydarzenie utworzone przed serwis Elendilion: https://www.facebook.com/events/218757172346197/. Można się z niego dowiedzieć m.in. że redakcja Elendilionu spotyka się jutro od 18.30 w Sosnowcu w piwiarni Cesarska (ul. 3 Maja 7), by o 19.00 wznieść toast, zaś Drużyna Pyrlandii poznański toast wzniesie w pubie Amore del Tropico (ul. Ratajczaka 26/2), również o godzinie 19.00.

W mediach społecznościowych można śledzić wydarzenie kierując się hashtagiem #TolkienBirthdayToast.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.