Niemiecka trasa Der Herr der Ringe und der Hobbit – das Konzert i The Tolkien Ensemble

Koniec grudnia przyniesie ciekawe wydarzenie muzyczne naszym zachodnim sąsiadom. Będzie to trasa koncertowa Der Herr der Ringe und der Hobbit – das Konzert, podczas której orkiestra złożona z ponad 100 wykonawców wykona muzykę ze Śródziemia, w tym utwory znane z filmów Petera Jacksona. Dla wielu miłośników muzyki tolkienowskiej dodatkowym smaczkiem będzie to, że na scenie pojawi się też duński zespół The Tolkien Ensemble, jeden z ważniejszych zespołów wykonujących muzykę inspirowaną twórczością Profesora. W ostatnich latach jego działalność koncertowa nieco przycichła, dlatego koncert podczas Tolkien Tage był ważnym wydarzeniem. I nagle zespół rusza w tak dużą trasę, co potwierdził na Facebooku Caspar Reiff, założyciel kapeli. Warto też dodać, że na scenie pojawi się również Billy Boyd, odtwórca roli Pippina w filmach Petera Jacksona – na niektórych koncertach będzie śpiewać, na niektórych pełnić rolę narratora. Trasa potrwa od 26 grudnia do 16 stycznia i liczyć będzie 22 koncerty, w miastach takich jak Berlin, Hamburg, Drezno, Monachium, Stuttgart czy Düsseldorf.

Źródła:
https://www.tolkiengesellschaft.de/28815/tolkien-ensemble-auf-deutschland-tour/
https://www.eventim.de/tickets.html?affiliate=EVE&doc=artistPages/overview&fun=artist&action=overview&kuid=556764&x10=1&x11=Herr%20der%20Ringe%20&%20Der%20Hobbit%20%E2%80%93%20Das%20Konzert
https://www.facebook.com/caspar.reiff/posts/10156325226333355

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.