Zlot Arda 2018

Ostatnią z czterech dużych wakacyjnych imprez tolkienowskich jest Zlot Arda, w tym roku odbywająca się już po raz piętnasty. Będzie mieć miejsce na polu namiotowym Stary Tartak w Tucholi, a potrwa od 10 do 12 sierpnia. Lub, jeżeli mielibyśmy to ująć fabularnie, odbędzie się w Númenorze za panowania króla Ar-Gimilzôra, kiedy to Przyjaciele Elfów dotknięci byli coraz silniejszymi represjami. W takich okolicznościach, podczas festynu kupieckiego, poselstwo elfów przybywa na wyspę, by przywieźć wieści przywódcom Wiernych. Dzięki swojej siatce szpiegowskiej spotkanie nie umknęło uwadze króla. Tak przedstawia się fabularny wstęp do głównej gry, zatytułowanej Cienie nad Nimloth.

Zlot Arda ma formułę LARP-u, w którym uczestnicy wcielają się w postaci ze Śródziemia i wspólnie z frakcją do której należą próbują wykonać ustalone scenariuszem zadanie. Jednak to nie jedyna atrakcja imprezy, nie zabraknie gier, konkursów czy warsztatów – zapowiedziano już zajęcia z robienia karwaszy. Dalsze atrakcje i szczegóły powinny być ujawniane wraz ze zbliżaniem się terminu imprezy.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2543654209193671/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.