Wieczór Tolkienowski na ECOnie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach już po raz dziesiąty organizować będzie Festiwal Nauki. W jego ramach po raz czwarty odbędzie się ECOn – Ekologiczny Konwent Fantastyczny. A że Skierniewice są dość szczególnym miejscem na tolkienowskiej mapie Polski, nie może zabraknąć atrakcji tolkienowskich. Co jest tak interesującego w Skierniewicach? Sosna czarna o imieniu Meliana, która wyrosła z szyszki pochodzącej z drzewa rosnącego w Oksfordzie. Chodzi o tzw. sosnę tolkienowską, widoczną na zdjęciach Profesora, pod którą nieraz tworzył. Kilka lat temu drzewo zostało ścięte, jednak kilka szyszek zostało przywiezionych do Polski i udało uzyskać się z nich drzewka.

ECOn odbędzie się 25 maja, od 18 do 22 (sam Festiwal Nauki potrwa od 21 do 30 maja) w Nadleśnictwie Skierniewice (ul. Zwierzyniec 2, Maków, Skierniewice). W ramach Wieczoru Tolkienowskiego odbędą się różnorakie gry, konkursy, zabawy oraz ognisko, a także tradycyjne zdjęcie przy Melianie. Oprócz tolkienowskich elementów można liczyć warsztat kosmetologii stosowanej oraz kuchnię staropolską.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/756199344580504/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.