Horn of Gondor, czeski fanfilm, wzywa

W Niedokończonych Opowieściach możemy znaleźć historię rycerza imieniem Borondir, który na rozkaz namiestnika Ciriona udał się do rohańskiego władcy Eorla, by ściągnąć pomoc dla napadniętego Gondoru. Ciągiem dalszym tych wydarzeń była bitwa na polach Celebrantu oraz sojuszu między Gondorem a Rohanem. Teraz czeska grupa Rosenthal, zajmująca się teatrem, pokazami walk bronią czy LAPR-ami, postanowiła przenieść tę historię Borondira na ekran. Jest to solidna ekipa, mającą już filmowe doświadczenie, a jedyne czego im w tej chwili potrzeba, by film zatytułowany Horn of Gondor (Róg Gondoru) powstał, to fundusze. Postanowili zwrócić się o nie do innych fanów za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Minimalnie potrzebują 8 500 euro, jednak będzie to najprostsza możliwa wersja filmu. 22 000 euro oznacza między innymi nagranie własnej ścieżki dźwiękowej, 50 000 to m.in. użycie w filmie wozów bojowych i zatrudnienie orkiestry do zagrania muzyki. Natomiast najwyższy próg, 100 000 euro, oznacza godzinny film, uwzględniający bitwę na polach Celebrantu.

Na wspierających oczywiście czekają nagrody, od cyfrowej wersji filmu i uwzględnienia w napisach końcowych, przez zaproszenie na premierę do Pragi w listopadzie i gadżety filmowe, po rekwizyty użyte w filmie i książki Tolkiena oprawione w skórę.

Chętni do wsparcia filmu mogą to zrobić odwiedzając stronę kampanii: https://www.kickstarter.com/projects/482524377/horn-of-gondor-tolkien-fan-film. Zbiórka potrwa do 17 kwietnia.

2 uwagi do wpisu “Horn of Gondor, czeski fanfilm, wzywa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.