DCT 2018: Chorzów, Łuków, Wrocław

Dzień Czytania Tolkiena 2018 coraz bliżej. W Internecie jeszcze jest stosunkowo cicho, raz na jakiś czas pojawi się jakieś ogłoszenie, a czasami tylko wskazówka, że warto śledzić tę czy inną stronę. Zatem dziś aktualizacja nie będzie duża.

Przypadkiem się złożyło, że w terminie 24-25 marca w Chorzowie odbywać się będą Śląskie Dni Fantastyki (ale wiemy jak to jest z przypadkami w Śródziemiu). Sekcja Tolkienowska Śląskiego Klubu Fantastyki postanowiła zadziałać i choć temat imprezy to Kosmiczni Piraci, to w niedzielę, 25 marca, nie zabraknie tolkienowskich atrakcji. Start o godzinie 10, kiedy rozpocznie się wspólne czytanie. W ramach wyjątku oprócz hobbickich tematów, można sięgnąć po wzmianki Tolkiena o kosmicznych (lub zwykłych) piratach. O godzinie 11 startuje Tolkienowska Pecha Kucha, czyli seria krótkich prezentacji złożonych z 20 slajdów trwających po 20 sekund. Poszukiwani są chętni do wygłoszenia takich referatów. Na koniec, o 12 Ryszard Galadhorn Derdziński opowie sagę rodu Tolkienów.

Źródło: http://www.sdf.org.pl/sekcja-tolkienowska-na-slaskich-dniach-fantastyki/

Z kolei Kino Łuków i Łukowski Ośrodek Kultury (oczywiście, w Łukowie) zapraszają na nocne oglądanie reżyserskich wersji Władcy Pierścieni Petera Jacksona. Pierwszy film, Drużyna Pierścienia rozpocznie się w piątek, 23 marca, o 21. Na Dwie Wieże przyjdzie poczekać do soboty, 24 marca, do godziny 20. Powrót Króla rozpocznie się jeszcze tego samego dnia, od 23:45. Stroje ze Śródziemia są mile widziane.

Źródło: http://www.lok.lukow.pl/wiadomosci/266,maraton-tolkiena

Czytanie odbędzie się również we Wrocławiu. Znany jest temat: Dom i serce, znany jest czas: 24 marca, od 17.00, tylko miejsce pozostaje niepewne. Zatem chętni do wspólnego czytania w stolicy Dolnego Śląska powinni śledzić wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/181822165922612/, wkrótce pojawią się szczegóły odnośnie lokalizacji.

Jeżeli gdzieś w Waszej okolicy odbywają się podobne wydarzenia z okazji Dnia Czytania Tolkiena, dajcie znać.

Jedna uwaga do wpisu “DCT 2018: Chorzów, Łuków, Wrocław

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.