Wystawa „Tolkien: Maker of Middle-earth”

Niektórzy jeszcze są skłoni powiedzieć, że rok 2018 dopiero się rozpoczął, i prawdopodobnie przyniesie nam wiele tolkienowskich niespodzianek. Jednak znane są już wydarzenia, które są całkiem solidnymi kandydatami do tytułu Wydarzenia Roku. A jednym z nich będzie wystawa Tolkien: Maker of Middle-Earth, która od 1 czerwca do 28 października będzie dostępna do obejrzenia w Bibliotece Bodlejańskiej w Oksfordzie. Mają na niej być wystawione rękopisy, ilustracje, listy, mapy, przedmioty należące od Tolkiena i wiele innych, mało znanych skarbów. Rok temu pisaliśmy pierwszą zapowiedź, pora na kilka słów aktualizacji.

Zacznijmy od doniesienia portalu TheOneRing.net, zgodnie z którym bilety na wystawę można będzie zamawiać już od jutra, od godziny 14 czasu brytyjskiego. Jeżeli ktoś będzie odwiedzać Oksford w bardzo konkretnym terminie, to może się już szykować na możliwość dokonania rezerwacji. Przy czym samo wejście na wystawę ma być darmowe.

Pojawiło się też kilka wydarzeń, które będą towarzyszyć wystawie, wśród nich wykład Vincenta Ferré (z Université Paris-Est Créteil) 3 czerwca, Dzień Drzwi Otwartych Oksfordu w klimatach tolkienowskich we wrześniu oraz wykład The Tree of Tongues: Tolkien’s medieval languages (Drzewo Języków: średniowieczne języki Tolkiena) w październiku. Więcej wydarzeń zostanie ujawnionych wiosną. Po dalsze informacje warto zaglądać na oficjalną stronę wystawy: https://tolkien.bodleian.ox.ac.uk/, znajdą się tam szczegóły dotyczące zarówno specjalnych atrakcji jak i dojazdu oraz godzin otwarcia.

Źródła:
http://www.theonering.net/torwp/2018/02/12/104655-exclusive-tickets-available-tuesday-13-february-for-tolkien-maker-of-middle-earth/
https://tolkien.bodleian.ox.ac.uk/

3 uwagi do wpisu “Wystawa „Tolkien: Maker of Middle-earth”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.