Fornost 2017

Pisaliśmy ostatnio Zlocie Ennorath 2017. Niestety, jedną z niedogodności jest to, że w momencie gdy się zakończy, już będziemy spóźnieni na tegoroczny Fornost, który rozpoczyna się 29 lipca. Trzeba będzie wybierać – nikt nie powiedział, że bycie aktywnym imprezowo tolkienistą jest łatwe. Na szczęście na główny punkt programu można zdążyć.

Mówiąc w skrócie, Fornost to konwent LARP-owy (Live-Action Role Playing), czyli impreza obracająca się wokół gier terenowych. Podczas Fornostu rozgrywane jest wiele gier i choć większość z nich ma niewiele wspólnego z Tolkienem, to impreza ma silne tolkienowskie korzenie (organizatorzy, Stowarzyszenie Miłośników Literatury Fantasy Rangers of the North, mocno współpracowali z Tolk-Folkiem zanim zapoczątkowali własną imprezę), a gra główna zawsze osadzona jest w Śródziemiu.

Tegoroczny Fornost odbędzie się od 29 lipca do 6 sierpnia w Łutowcu (Jura Krakowsko-Częstochowska). Tym razem zatytułowany będzie Władca Północy. Osią fabuły gry głównej będą wybory nowego Namiestnika Arnoru (co jest konsekwencją zeszłorocznej Bitwy o Shire). Gra główna odbędzie się w ostatnich dniach konwentu (4-6 sierpnia). Dokładny plan pozostałych gier nie jest jeszcze znany, wiadomo o trzech LARP-ach: Wszyscy jesteśmy Kapitanami (30 lipca), Dzicz (1 sierpnia) oraz Co Ty tu robisz? (2 sierpnia). Poza LARP-ami nie zabraknie innych rozrywek, gier i konkursów.

I tu jeszcze warto przypomnieć o Bożociałkonie, czyli przed-Fornostowym zjeździe mającym na celu przygotowanie konwentowej infrastruktury. Zaczyna się od już jutro, 15 czerwca i potrwa do niedzieli, 18 czerwca.

Źródła:
http://fornost.pl/
https://www.facebook.com/konwent.fornost/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.