Spis treści 14 Tolkien Studies

Poznaliśmy spis treści 14 numeru Tolkien Studies, który ukaże się jeszcze w tym roku. W numerze znajdziemy między innymi artykuły o Upadku Króla Artura, o Tolkienie, Barfieldzie i elfickiej dykcji, o Tolkienie jako artyście i pisarzu, Gollumie śpiewającym sonety czy owocu jako symbolu grzechu pierworodnego w Nowym Cieniu Tolkiena. Do tego recenzje m.in. A Secret Vice, dwóch wersji The Lay of Aotrou and Itroun (za redakcję jednej odpowiada Verlyn Flieger, za drugą Aleksandar Mikić) czy Laughter in Middle-Earth Thomasa Honeggera. Pełen spis treści znajdziecie na stronie http://kalimac.blogspot.co.uk/2017/04/tolkien-studies-14-announcement.html

Tolkien Studies: An Annual Scholarly Review to rocznik poświęcony studiom nad pracami Tolkiena, zarówno z dziedziny literatury jak i lingwistyki. Jego redaktorami są uznani w fandomie badacze: Douglas A. Anderson, Michael D. C. Drout i Verlyn Flieger. Ukazuje się nakładem West Virginia University Press a dostępny jest na stronie Project Muse.

Jedna uwaga do wpisu “Spis treści 14 Tolkien Studies

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.